SAMKista valmistui tammikuussa yhteensä 26 opiskelijaa

SAMKista valmistui tammikuussa yhteensä 26 opiskelijaa. Valmistuneista kolme suoritti YAMK-tutkinnon.


Tammikuussa 2023 valmistuneet opiskelijat

SAMKista valmistui tammikuussa yhteensä 26 opiskelijaa. Valmistuneista kolme suoritti YAMK-tutkinnon. SAMK onnittelee kaikkia valmistuneita.

AMK-TUTKINNOT

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Tradenomi (AMK)
Kallioniemi Ulla, Nakkila
Koskinen Nina, Turku
Martin Ira, Tampere
Mikkonen Annika, Pirkkala
Nurmi Suvi, Rauma
Rissanen Minna, Turku
Thomson Melinda, Helsinki Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Xu Wenxin, Helsinki Matkailu- ja ravitsemisalan ammattikorkeakoulututkinto, Restonomi (AMK), Bachelor of Hospitality Management
Carenius Susanna, Pori Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, Geronomi (AMK)
Heiskanen Teija, Ylöjärvi
Hellman Eeva-Maria, Ulvila
Isberg Stina, Pori
Koivu Henna, Nokia
Virtanen Susanna, Ylöjärvi Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, Sairaanhoitaja (AMK)
Ahlqvist Henna, Rauma
Katajamäki Bertha, Pori Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, Insinööri (AMK)
Alakojola Juho, Helsinki
Kangas Samuli, Pori
Karonen Paavo, Pori
Raittila Tuomas, Kerava
Reunavuori Julia, Pori
Seilo Matti, Raisio
Selkee Eetu, Tampere

YAMK-TUTKINNOT

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Tradenomi (ylempi AMK)
Hyytiä Katja, Nousiainen Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Niinikangas Rosa-Maria, Ulvila Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Insinööri (ylempi AMK)
Aaltonen Toni, Ulvila Tutustu valmistuneiden opinnäytetöihin Theseuksessa

Jaa tämä sivu

Jenni Kärkkäinen seisoo kukkapuska sylissään.

Vuoden Yrityskiihdyttämöyrittäjä Jenni Kärkkäinen rakentaa kasvua asiakasymmärryksen avulla

Asiakaslähtöisyys, hallittu kasvu ja käytännönläheinen tekeminen nostivat Beautyharkosen yrittäjän, Jenni Kärkkäisen, Vuoden Yrityskiihdyttämöyrittäjäksi. Valinnan perusteissa korostuvat hänen innostunut ja inhimillinen toimintatapansa sekä kykynsä kehittää liiketoimintaa suunnitelmallisesti ja ajassa eläen.

Fysioterapian opiskelijoita luokkatilanteessa Porin kampuksella.

Kevään yhteishaku päättyi − SAMKin hakijamäärä kasvoi

Yhteishaku ammattikorkeakouluihin on päättynyt. SAMKiin oli ensisijaisia hakijoita 3 856 ja hakemuksia yhteensä 12 067. Aloituspaikkoja kohti vetovoima oli keskimäärin 2,86 ensisijaista hakijaa.

Kumppanuussopimuksen allekirjoitustilaisuudessa olivat mukana (vas.) kumppanuuspäällikkö Tanja Vaitiniemi ja tutkimuksen vararehtori Heikki Haaparanta SAMKista sekä palvelupäällikkö Jouni Stenfors ja toimitusjohtaja Tiina Äijälä Karhulinnasta.

Karhulinnan ja SAMKin kumppanuus tukee aluekehitystä ja osaajien kasvua Satakunnassa

Lääkärikeskus Karhulinnan ja SAMKin kumppanuus rakentaa osaamista, tukee aluekehitystä ja avaa opiskelijoille uusia mahdollisuuksia terveydenhuollon kentällä.