Päivä johtajan saappaissa

Porin Lyseon lukion opiskelija Maria Peltonen työskenteli päivän ajan rehtori Jari Multisillan työparina. Päivän aikana muun muassa käytiin kansainvälisistä asioista vastaavan tiimin palaverissa ja seurattiin hoitotyön opiskelijoiden opetusta.

Lukiolainen ja rehtori Jari Multisilta kokoustilassa.

 

Maria Peltonen vietti päivän SAMKissa rehtori Jari Multisillan työparina. Marian mukaan päivä oli hektinen, mutta todella mielenkiintoinen. Lue lisää SAMKARIT-blogista.

SAMK TWITTERISSÄ

Jaa tämä sivu

Punaisella pohjalla lukee "Hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta 2026!"

Hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta 2026!

Toivotamme kaikille hyvää joulua. Toteutamme joulutervehdykset aiempien vuosien tapaan lahjoituksina. Olemme tehneet lahjoituksen Satakunnan ensihoidon lääkäriautotoiminnan tukiyhdistykselle sekä nuorten mielenterveystyölle, Mieli ry:lle.

Ryhmä ihmisiä poseeraa kameralle.

Länsirannikkoyhteistyöllä kasvua koko Suomeen

Länsirannikon alueella on tehty kolmen vuoden ajan tiivistä ammattikorkeakouluyhteistyötä, joka tukee sekä paikallista että valtakunnallista kasvua ja kilpailukykyä. Alueen yrityksillä ja elinkeinoelämällä on ollut keskeinen rooli yhteistyössä, joka on merkittävää koko Suomen hyväksi.

Lasten päivä alkoi henkilökunnan kahvihuoneessa yhteisellä aamupalaverilla palvelu- ja kehitysjohtaja Anne Holopaisen johdolla.

Lapset mukaan töihin -päivä toi vilskettä kampuksille – katso kuvagalleria

Valtakunnallisena Lapset mukaan töihin -päivänä SAMKin Porin ja Rauman kampuksilla liikkui yli seitsemänkymmentä työntekijöiden lasta ja lapsenlasta, iältään 3–17-vuotiaita.