Yhteystiedot opiskelijalle

Näiltä sivuilta löydät tärkeimmät yhteystiedot, joita voit tarvita opintojen aikana. SAMKin henkilökunnan sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@samk.fi.

Hakijapalvelut

Hakijapalveluista saa tietoa erityisesti hakemiseen liittyvissä asioissa. Opintojen sisällöistä vastaavat koulutuksen vastuuhenkilöt.

Opintoihin haetaan Opintopolussa. Palvelu neuvoo hakemisessa.

Osoite:

Satakunnan ammattikorkeakoulu
Hakijapalvelut
Satakunnankatu 23, 28130 Pori
hakijapalvelut@samk.fi
(02) 623 4801

Aukiolo- ja puhelinajat:

Ma 12.00–15.00
Ti–to 9.30–15.00
Pe 9.30–11.30

Hakijapalveluissa saattaa olla esim. hakuaikana ruuhkaa.

Kansainvälisyyspalvelut

Kansainvälisyyspalveluista saa apua opiskelijavaihtoon ja ulkomaiseen harjoitteluun liittyvissä asioissa, mm. vaihtoon hakeutumisesta, vaihto-ohjelmien säännöistä tai yleensä opiskelusta/harjoittelusta ulkomailla.

Kansainvälisten asioiden päällikkö
Ari-Pekka Kainu, 044 710 3179

Kansainvälisten asioiden koordinaattori (Pohjois-Amerikka, Aasia, Venäjä)
Sanna Juhantalo, 044 710 3037

Kansainvälisten asioiden koordinaattori (koulutusvienti)
Johanna Kares-Koskinen, 044 710 3011

Kansainvälisten asioiden koordinaattori (Erasmus-sopimukset, Erasmus-opettaja- ja henkilökuntavaihto)
Noora Maja 044 710 3146

Kansainvälisten asioiden sihteeri
Saija Arslan (logistiikka ja meriteknologia, sis. International Business ja International Trade, Rauma), 044 710 3563

Kansainvälisten asioiden sihteeri
Riitta Rissanen (palveluliiketoiminta ja teknologia, Pori;  hyvinvointi ja terveys, Pori, Rauma, Kankaanpää), 044 710 3859

Kansainvälisten asioiden assistentti
Junyi Wang, 044 710 3991

Senior China Advisor
Markku Paukkunen, 044 710 3152

Sähköposti: etunimi.sukunimi@samk.fi

SAMK, China International Relations Office, Changzhou, China
Room 1013, Building 3, Modern Media Center, 1590 Longjin Rd, Xinbei District, Changzhou, Jiangsu, 213000, China
江苏省常州市新北区龙锦路1590号 现代传媒中心3号楼1013室,邮编 213000

Contact info:

Hancao Gu (Hanna) 顾寒草
SAMK China Office Senior Manager
Mobile (China) + 86 137 7689 8011
Email: hancao.gu@samk.fi

Mingxi Shi (Effy) 施茗稀
SAMK China Office Manager
Mobile (China) + 86 158 6119 3877
Email: mingxi.shi@samk.fi

HelpDesk

SAMKin Helpdesk auttaa sinua tietoteknisissä ongelmissasi, ota yhteyttä ServiceDesk tai +358 44 710 3080.

Opiskelijaneuvonta

Kampustoimistoista saa apua mm. opintojen kulkuun ja valmistumiseen liittyvissä asioissa. Toimistojen aukioloajat lukuvuoden aikana löytyvät Oiva-opiskelijaintrasta (vaatii sisäänkirjautumisen).

Kuninkaisten kampus, Huittinen

Opiskelijapalvelusihteeri Kaija Kalliolevo
044 710 6301, kaija.kalliolevo@samk.fi

SAMK-kampus Rauma

Opiskelijapalvelusihteeri Päivi Vahtokari
044 710 3503, paivi.vahtokari@samk.fi
(suomenkieliset koulutusohjelmat)

Kansainvälisten asioiden sihteeri Saija Arslan
044 710 3563, saija.arslan@samk.fi
englanninkieliset koulutusohjelmat)

Taidekoulun kampus, Kankaanpää

Opiskelijapalvelusihteeri Päivi Tuuliniemi
044 710 6191, paivi.tuuliniemi@samk.fi

SAMK-kampus Pori

Opiskelijapalvelusihteeri Kaisa Harja
044 710 3445, kaisa.harja@samk.fi
(sosiaali- ja terveysala päivä- ja monimuoto-opinnot)

Opiskelijapalvelusihteeri Sari Kahri
044 710 3924, sari.kahri@samk.fi
(sosiaali- ja terveysala master-opinnot, Nursing, Physiotherapy, Tourism)

Opiskelijapalvelusihteeri Helena Laiho
044 710 3216, helena.laiho@samk.fi
(insinööriopinnot)

Opiskelijapalvelusihteeri Anita Rinne
044 710 3364, anita.rinne@samk.fi
(liiketalous, matkailu)

 

Opinto-ohjaus

Oman opettajatutorin lisäksi sinun on mahdollista saada ohjausta ja tukea opinto-ohjaajalta erilaisissa opiskeluun ja urasuunnitteluun liittyvissä kysymyksissä sekä haasteellisissa opiskelu- ja elämäntilanteissa.

Opinto-ohjaajaan saat yhteyden sähköpostitse tai puhelimitse.

Tekniikka ja tietojenkäsittely, Porin kampus:
Opinto-ohjaaja, lehtori Tarja Elfvengren
tarja.elfvengren@samk.fi
+358 44 7103326

Hyvinvointi ja terveys, Porin, Rauman ja Taidekoulun kampukset:
Opinto-ohjaaja, lehtori Tiina Mikkonen-Ojala
tiina.mikkonen-ojala@samk.fi
+358 44 7103422

Palveluliiketoiminta, Porin ja Kuninkaisten kampukset:
Opinto-ohjaaja, lehtori Marjo Keckman
marjo.keckman@samk.fi
+358 44 7103866

Logistiikka ja meriteknologia, Rauman kampus:
Opinto-ohjaaja, lehtori Tiina García
tiina.garcia@samk.fi
+358 44 7103343

Terveyden ja hyvinvoinnin palvelut

YTHS huolehtii kaikkien ammattikorkeakouluissa ja yliopistoissa opiskelevien terveyden ja hyvinvoinnin palveluista 1.1.2021 alkaen.

YTHS:n eli ylioppilaiden terveydenhoitosäätiö tarjoaa terveydenhuoltolain mukaiset opiskeluterveyden palvelut tutkintoa suorittaville korkeakouluopiskelijoille.

  • järjestää terveyden- ja sairaanhoitopalvelut opiskelijoille
  • edistää opiskelijoiden terveyttä ja opiskelukykyä sekä
  • edistää opiskeluympäristön ja -yhteisön hyvinvointia.

Palveluja voivat käyttää kaikki yliopistoissa ja ammattikorkeakouluissa perustutkintoa suorittavat opiskelijat, jotka ovat ilmoittautuneet lukukaudelle läsnä oleviksi. Tämä tarkoittaa siis myös SAMKin opiskelijoita (ammattikorkeakoulututkinto tai ylempi ammattikorkeakoulututkinto).

SAMKin oppilaitostyöntekijät

SAMKin oppilaitosdiakoni on Johanna Simola, johanna.simola@evl.fi, +358 400 309 771
Oppilaitosteologi (Pori) Heikki Hesso, heikki.hesso@evl.fi, +358 400 309 459
Oppilaitosteologi (Rauma) Milla Voudinlehto, milla.voudinlehto@evl.fi, +358 44 769 1288