Tiilimäen kampus
Etusivu  ›  OPISKELIJAT  ›  Kampukset  ›  Tiilimäen kampus  ›  Ajankohtaista  ›  Kansainvälisille markkinoille englanniksi opiskellen
OPISKELIJAT
  • Opiskeluun liittyvät linkit
  • Soteekki
  • Kaikkien Koti
  • Ystäväpassi
  • Opinnot & valmistuminen
  • Opetussuunnitelmat
  • Opintojaksoselosteet
  • Hyvinvointi
  • Joustava opinto-oikeus (JOO)
  • Opinnäytetyö
  • International Students
  • Kirjasto- ja tietopalvelut
  • Verkko-opinnot
  • Ulkomaille
  • Yrityskiihdyttämö
  • Ura- ja rekrypalvelut
  • Opiskelijakunta SAMMAKKO
Tulosta sivu

Kansainvälisille markkinoille englanniksi opiskellen

– Haku nuorten englanninkieliseen koulutukseen alkaa tänään

Satakunnan ammattikorkeakoulun (SAMK) Liiketoiminta ja kulttuuri Pori tarjoaa toisena kaikista Suomen AMKeista englanninkielisen liiketalouden koulutusohjelman Innovative Business Services (IBS). Koulutus on erinomainen tilaisuus niille, jotka ovat kiinnostuneita yhdistämään liiketalouden, tieto- ja viestintätekniikan sekä media-alan opintoja – ja mahdollisesti haluavat aloittaa oman yritystoiminnan.

Koulutuksen olennaisena tavoitteena on palvelumuotoilun osaaminen, esimerkiksi palveluiden innovointia ja kehittämistä. IBS-koulutusohjelmassa opitaan toimimaan ja työskentelemään yrityspalveluiden muuttuvassa ympäristössä. Eri liiketoiminta-alueiden asiantuntijat valmentavat opiskelijoita tavoitteena luoda ymmärrystä ja käytännön näkemyksiä liiketoiminnan kehittämiseksi.

Opiskelu tapahtuu kansainvälisessä opiskelija-ryhmässä, joka tarjoaa arvokasta taitoa työskennellä monikansallisissa ja -kulttuurisessa liiketoimintaympäristössä. Opintoihin kuuluu kuuden kuukauden vaihtojakso ulkomailla sekä lisäksi useat partnerikorkeakoulut ulkomailla lisäävät kansainvälistymismahdollisuuksia opintojen aikana.

Koulutusohjelmasta valmistuu tradenomiksi, Bachelor of Business Administration. Tutkinnon minimilaajuus on 210 opintopistettä, ja sen suorittaminen kestää noin 3,5 vuotta. Opetuskielenä koulutusohjelmassa on englanti, joten hakea voivat niin suomalaiset kuin ulkomaalaisetkin.

Innovative Business Services -koulutusohjelmaan voi hakea 3.-14.9.2012 välisenä aikana. Opinnot alkavat tammikuussa 2013.

Lisää koulutuksesta: http://www.samk.fi/ibs

Päivitetty: 03.09.2012
Jaa