Liiketoiminta Huittinen
Etusivu  ›  OPISKELIJAT  ›  Kampukset  ›  Liiketoiminta Huittinen  ›  Kesäduuni 2012 -webinaari
OPISKELIJAT
  • Yhteystiedot
  • Opiskelijan linkit
  • Opinnot & valmistuminen
  • Opetussuunnitelmat
  • Opintojaksoselosteet
  • Hyvinvointi
  • Joustava opinto-oikeus (JOO)
  • Opinnäytetyö
  • International Students
  • Kirjasto- ja tietopalvelut
  • Verkko-opinnot
  • Ulkomaille
  • Yrityskiihdyttämö
Tapahtumakalenteri

Kesäduuni 2012 -webinaari

JobiJobi!-palvelu järjestää maksuttoman Kesäduuni 2012 –webinaarin. Tapahtumassa puhumassa ovat Jobi-tiimin lisäksi TE-toimiston Haussa-palvelu, Kesäduunari-info ja HK Ruokatalo.

Webinaarissa selviää:
- kesätyöntekijän oikeudet
- annetaan vinkkejä työnhakuun ja työhaastatteluun
- mistä asioista pitää huolehtia ennen töiden aloittamista
- miten menetellä ongelmatilanteissa

Kesäduuni 2012 on valtakunnallinen webinaari, jota nuoret ja oppilaitokset voivat seurata verkon välityksellä ympäri Suomea. Kesäduuni 2012 pidetään ti 7.2.2012 klo 13-14.30 Adobe Connect-verkkokokousohjelman välityksellä. Ilmoittautumislomake löytyy täältä: http://bit.ly/ACNCuO. Ilmoittautumisen jälkeen saat sähköpostitse vahvistuksen ilmoittautumisestasi, ohjeet Adobe Connectin käyttöön ja linkin verkkokokoushuoneeseen.

JobiJobi! on Työtä Meille Nyt ja Heti! -hankkeen palvelu. Työtä Meille Nyt ja Heti! on Satakunnan ELY-keskuksen rahoittama ESR-hanke, jota koordinoi Satakunnan ammattikorkeakoulu. Hankkeen tavoitteina ovat lisätä nuorten työnhakuvalmiuksia ja työnhakuosaamista verkossa ja verkostoissa. www.jobijobi.fi

Kesäduuni 2012-webinaarin Facebook-tapahtuma osoitteessa: facebook.com/jobijobi.


Lisätietoja:
Satakunnan ammattikorkeakoulu TKI
eTrainer Ann-Christine Wahl
044-710 6317

23.01.2012 13.51
Esittely
Aikataulutus
Harjoittelu- ja työpaikat,    vapaa-aika
Jaa