SAMK  ›  Ajankohtaista  ›  Nuorten yhteishaussa SAMKiin hyväksytyt
Tulosta sivu

Nuorten yhteishaussa SAMKiin hyväksytyt

Nuorten yhteishaussa hyväksyttiin SAMKiin yhteensä 1101 hakijaa. Tulokset julkaistaan SAMKin sivuilla 7.7.2009 niiden hakijoiden osalta, jotka ovat hakulomakkeessa sallineet tuloksensa julkaisemisen Internetissä.

Viimeistään 21.7.2009 hyväksytyn opiskelijan tulee ilmoittaa opiskelupaikan vastaanottoilmoituksella opiskelupaikkaa tarjoavalle ammattikorkeakoululle 4.8.2009 mennessä, ottaako hän tarjotun paikan vastaan, jääkö hän jonottamaan jotakin toista opiskelupaikkaa varasijalta vai peruuttaako hän tarjotun paikan. Kevään 2009 yhteishauissa opiskelijaksi hyväksytty voi ottaa lukuvuodeksi 2009-2010 vastaan vain yhden korkeakoulututkintoon johtavan opiskelupaikan.

Opiskelijavalinnan tulokset

Opiskelijaksi hyväksyttyjen nimet ovat näkyvillä paikkakunnittain ja koulutusohjelmittain alla olevista linkeistä:

Huittinen - Liiketalous

Kankaanpää - Kuvataide

Pori

- Liiketalous
- Matkailu
- Tietojenkäsittely
- Viestintä

- Fysioterapia
- Hoitotyö
- Terveydenhoitotyö
- Sosiaaliala

- Automaatiotekniikka
- Kemiantekniikka
- Kone- ja tuotantotekniikka
- Rakennustekniikka
- Sähkötekniikka
- Tietotekniikka

Rauma

- Kansainvälinen kauppa
- Liiketalous
- Liiketoiminnan logistiikka

- Hoitotyö
- Terveydenhoitotyö

- Kone- ja tuotantotekniikka
- Logistiikka
- Tuotantotalous

- Merenkulku, merikapteeni
- Merenkulkualan insinööri

 

Huittinen

Liiketalouden koulutusohjelma (Huittinen)

Auerkari Jenny Maria

Eskola Maria Aino Amanda

Grönroos Jussi Akseli

Haavisto Laura Ida Maria

Halonen Antti Olavi

Harjamäki Miska Joonatan

Hasa Johanna Marika

Helin Susanna Maaria Laura

Juurinen Simo Arte Hermanni

Kannisto Jaana Karoliina

Kivistö Tuomas Antti Paavali

Kokkinen Kaisa Riikka

Kolu Hanna Kaisa Maaria

Kuusela Veera Eveliina

Laaksovirta Tino Peter

Lampinen Teemu Petteri

Lappalainen Mona-Bettina Carita

Liukonen Kristiina Iiris Maria

Lähteenmäki Joonas Petteri

Matintalo Annika Emilia

Matintalo Enni Josefiina

Mattila Teemu Sakari

Mikkonen Juha-Pekka

Mäkelä Anni Juulia

Mäkinen Kalle Martti Salomon

Nurmi Hanna Aliisa

Oinonen Mikko Aleksanteri

Pakarinen Mirjami

Parri Johanna Pauliina

Punkka Riku Oskari

Ramberg Janette

Rantala Terhi Tuulikki

Rantaniitty Suvi Helena

Rämö Teemu Matti Tapani

Savikko Samuli Mikael

Sjöberg Juha-Pekka Mikael

Sorvali Toni Heikki Juhani

Tuomola Elina Anne-Mari

Ylinen Arttu Paavo Oskari

Lisäksi 11 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Kankaanpää

Kuvataiteen koulutusohjelma

Ahola Leena Hannele

Halonen Jemiina Emilia

Hartikainen Sassa Mikael

Heikura Veeti-Veikko

Hella Hanna-Mari Susanna

Jansson Sami Petteri

Jokinen-Lywood Soila Marja Aulikki

Kaukonen Tuomas Tapio

Kauppi Panu Pietari

Kemppainen Tuomas Paavo

Koivurova Jenni Emilia

Kokko Katja Orvokki Tuulia

Krook Pirjo Liisa

Kurikkala Henna Johanna

Kurumaa Wilma Alexandra

Markus Maria Liisa

Myllykangas Anna Elisa

Myllykangas Netta-Ida

Niemelä Topi Roope Johannes

Parviainen Hanna-Maria Johanna

Peiju Katriina Paula

Törrönen Joel Sakari

 

Sivun alkuun

 

Pori

Liiketalouden koulutusohjelma (Pori)

Anttila Heli Maria

Dahlberg Niklas Olavi

Delatte Sonia Katarina Alice

Heikkilä Jenni Sabriina

Heino Antti Tapani Artturi

Hurttila Lasse Tapio Mikael

Hynnä Arttu

Härkälä Anne Elina

Hård Jessica Maria

Ikonen Iina-Maija Hannele

Jaakkola Laura Kristiina

Jalaja Janne Juhani

Janhunen Petra Erika

Kansanoja Mari Katariina

Konsti Maija Hannele

Koponen Antti Sakari

Korkeaoja Aino Annikki Irmeli

Krekula Juha Antero

Kurka Pauliina

Kuusinen Leena Tellervo

Kyyrö Kim Kalevi

Lahdensivu Anni Emilia

Laikio Jukka Tapio

Laine Auli Marjaana

Laine Otto Antti

Lammervo Maria Elisa

Lampolahti Essi Emilia

Lehtinen Minna Maria

Markkanen Julia Kristiina

Mattila Virva Kristiina

Mäkelä Rita Helen

Määttä Rea Maria Kaarina

Nieminen Kira Susanna Maria

Nurmela Wilma Weera Wilhelmiina

Näyrä Paula Marjaana

Ojanperä Jenna Eveliina

Oksanen Suvi Maarit

Parkku Jouni Kalevi

Pirilä Julius

Pirttimäki Ida Jarna Inkeri

Poso Kalle Matti Tapio

Raitanen Hanna Kristiina

Rajalaakso Pentti Elias Hjalmar

Ranta Simo Kalervo

Rantanen Eeva Marjatta

Roine Ville Antti Jussi

Rosengren Carita Susanna

Ruusunen Jaakko Johannes

Saraste Ossi Petteri

Sinimaa Paula Maria

Ståhle Tuulia Maria

Suominen Heidi Mia Lotta

Suominen Mika Tapio

Tuulensuu Jussi Olavi

Vaahtio Teemu Timo Antero

Vaherluoto Ville Ensio

Viitanen Maarit Elisabeth

Vuorenmaa Sami Kristian

Vuorenmaa Sanna Kristiina

Vuorenniemi Tuomas Petteri

Vuori Ville Verneri

Välimaa Nina Kristiina

Välimäki Lauri Kristian

Väyrynen Saija Marjut

Wiksten Ari

Älli Tero Antti Valdemar

Lisäksi 7 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Matkailun koulutusohjelma

Aaltonen Anni Elina

Antosalo Jenni Juulia

Arvonen Essi Karoliina

Hakala Noora Maria

Halonen Tiina Maria

Heiska Kaisa Helena

Herpola Jutta Jelena

Hjulgren Anitta Sarianne

Hukkanen Heidi Aleksiina

Högbacka Jenna Susanne

Inha Eini Eija-Liisa

Jantunen Eerika Emilia

Jantunen Marika Pauliina

Johansson Laura Anniina

Johansson Milja Maaret

Jussilainen Henna Emilia

Kaukoranta Sara Maija Kristiina

Ketola Hanna-Maija

Ketola Topi Artturi

Kiekara Heli Hannele

Koski Suvi Tuulikki

Kurki Riikka Maria

Laiho Maiju Marja Hannele

Laine Aino Maria

Laurila Emma Aliisa

Laxström Mariel Anette

Leino Minka Aleksandra

Lindberg Saija Tuuli Marjatta

Linden Anna Maria

Majamäki Iiris Tuulia

Multisilta Mari Johanna

Myllymäki Elina Marianna

Norgren Marie-Louise

Nurminen Sami Hermanni

Nurminen Sari Hannele

Ojala Pauliina Marja Tuulikki

Papinsaari Saara Marjaana

Pätsi Salla-Maaria

Ritala Miia Marika

Ruisniemi Samu Väinö Tapani

Seppä Senni Ellen

Siipola Noora Serafiina Vilhel

Tiainen Johanna Hannele

Tilvis Jutta Karita

Valtanen Moona

Valtonen Riikka Inkeri

Vanha-Honko Jonna Helena

Vuorenmaa Hanna Marita

Lisäksi 3 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma

Ekholm Roy Alexander

Halme Sami Juhani

Heino Asko Juhani

Hellsten Topi Akseli

Karonen Anna-Kaisa

Ketola Laura Marjatta

Kivelä Eeva Tuulia

Koivula Teemu Johannes

Koivunen Arto Jarkko Johannes

Koskinen Anne Katariina

Kossi Joonas

Kuusisto Heidi Maria Annika

Lammi Mika Markus

Lammi Tomi Tapio

Leppänen Jan Elias

Lintula Kirka Markus

Lukka Aku Juhani

Lukka Saana Maria

Merta Otto Paavali

Metsähalme Kalle Ahti Antero

Miettinen Lauri Leo Elmer

Myllymäki Erkka Jaakko Johannes

Nieminen Markus Juhani

Nieminen Onni Samuli

Partala Kati Marja Hannele

Peltomaa Erik Mikael

Puolakka Niina Hannela

Raitanen Juha Antti Kalevi

Reunamäki Riikka Mirjam

Salli Juho Oskari

Sjö Toni Olavi

Terho Tommi Juhani

Villanen Tomi Joel

Ylikylä Vesa Iisakki

Lisäksi 1 hakija, joka on kieltänyt valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Viestinnän koulutusohjelma

Aaltonen Kalle Henrikki

Alenius Minna Elina

Gröhn Paula Katriina

Huhtanen Iida Elina

Hänninen Mari Johanna

Inkilä Saana-Maria Kristiina

Isberg Niklas Gösta

Jokela Essi Johanna

Kaski Annika Maria

Katajisto Tommi Henrik

Kopelma Margus

Kuutti Jarmo August

Laakso Anssi Tapani

Laasanen Jari Juha

Lalli Eija Elise

Lindfors Anu Johanna

Luoma Elina Susanna

Matarmaa Suvi Marjatta

Muinonen Mika Petteri

Mäkelä Johanna Kaarina

Nieminen Heidi Hilda Maria

Pelamo Mikko-Matti

Posti Sini Marika

Rantanen Maria Anette

Rauhala Susanna Maria

Rönkkönen Iiro Pekka

Salomäki Tessa Susanna

Salonen Santeri Jussi Kasperi

Stenberg Johanna Elisabet

Tastula Rousonara Talvikki

Toivola Linda Susanna

Turunen Outi Ilona

Ujainen Paula Carola

Vehmas Riikka Susanna

Veikkola Jenni Maria

Vuorijärvi Aija Maarit

Väänänen Miia Maarit

Lisäksi 2 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Fysioterapian koulutusohjelma

Aaltonen Maija Emilia

Ahonen Hanna-Leena Elisa

Eskelinen Kirsi Eveliina

Haltsonen Pessi Bernhard

Järvinen Annika Kristiina

Lehto Johanna Anu Katariina

Lehtonen Heidi Emilia

Leppänen Anu Marjut

Liipo Leena Kristiina

Malmi Krista Hannele

Moilanen Erkki Otto Ilmari

Perkiökangas Tiia Sinikka

Päivömaa Emilia Ida Sofia

Ranne Mika Petteri

Ruusunen Riina Marjaana

Tikka Kaija Ulriika

Viinamäki Jutta Tuula

Virtanen Suvi Helena

Ylikoski Maiju Maria

Ylitalo Karoliina Christa Isabella

 

Sivun alkuun

 

Hoitotyön koulutusohjelma – hoitotyön suuntautumisvaihtoehto (Pori)

Antti Jenni Maria Maarit

Eloranta Hanna-Mari Pauliina

Haapanen Salla Helmi Annukka

Haapaniemi Teemu Juhani

Isotalo Kristiina Heli Päivikki

Juvela Riikka-Maija Maria

Kaerla Roosa Maria Anneli

Kallio Anna Thyra Irene

Kallionsivu Nelli-Nora Irene

Kiviharju Ida-Sofia

Koski Katrianna Maija

Kuoppala Helkamaria

Kuusio Julia Alexandra

Laine Janita Susanna

Laukkanen Mikko Matias

Luoti Tanja Liisa Emilia

Maja Sanna-Kaisa

Manninen Monika Lyydia Magdaleena

Nordqvist Caroliina Cecilia

Nurmi Mira Susanna

Nurminen Vesa-Matti Juhani

Paloranta Anna-Maija

Pentinmäki Mari Helena

Railamaa Teea Tuulia

Saarinen Henni Maria

Salmela Rosa Mira Margit

Santala Tanja Tellervo

Silvola Ville-Veikka Ilari

Tasanen Piia Susanna

Toivonen Elina Karoliina

Vuorinen Henrikki Sven Arvid

Vuorisalo Maria Katariina

Välimäki Tatjaana Tiia Tuulia

Ylinen Anna-Leena Tuulikki

Lisäksi 4 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Hoitotyön koulutusohjelma – terveydenhoitotyön suuntautumisvaihtoehto (Pori)

Grönberg Heidi Marjaana

Haapakoski Niina Susanna

Hannula Anne-Mari

Heininen Krista Mirjam

Hommy Fadea

Huhtasalo Rea Johanna

Kiiveri Anni-Lotta Kanerva

Koivula Tea Marja

Laholuoma Riina Karoliina

Laisi Pauliina Annika

Latvala Henna

Lehti Ninna-Maria Aleksandra

Lehtimäki Sari Pauliina

Lehtisaari Amanda Cecilia

Ly Cam Linh

Lähteenmäki Minna Sinikka

Matintalo Salla Tiia-Annikki

Mäki-Mikola Elina Anni Matilda

Nylund Viveka Annikki

Peltomaa Tiia

Rajala Taru Katariina

Ruohola Anne Liisa Maria

Santi Laura Helena Emilia

Sinimäki Minna Sofia

Vahtoranta Viivi Maria

Vähäsalo Sanna-Mari

Väyliö Heidi Maija Anneli

Lisäksi 3 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Sosiaalialan koulutusohjelma

Airu Sanni-Mari

Anttila Rosa Urpu Melina

Bagiran Satu Susanna

Granroth Jenni

Haikola Heidi Irmeli

Hakanen Jaana Maria

Hautoniemi Mirva Susanna

Helavuori Suvianna Sofia

Holmstén Johanna Marketta

Huhtala Emilia Maria

Ikonen Päivi Maria Kristiina

Jortikka Anna Maria

Järvenpää Sanna Sofia

Kaistamo Eeva Kristiina

Kakko Heidi Juulia

Kallioinen Heidi Johanna Elisabet

Kanerva Jaana Elina

Kangasniemi Sari Helena

Kemppainen Jenni Maria

Kiviluoma Katriina Aleksandra

Kivimäki Annika Eveliina

Kivinen Suvi Anja Maria

Korpi Sannamari

Kunnari Jaro Kyösti Henrikki

Lahti Tytti Sini Sofia

Lehtikangas Anna-Kaisa Katariina

Lehtonen Tiia Annika

Leino Terhi Maria

Lounasvaara Saara Susanna

Meriläinen Roosa Amrita Joanna

Mäenpää Sari Anne Kristiina

Mäkelä Saara Karoliina

Mäki Marikki Eeva Maria

Mäkinen Tiina Sofia

Männistö Mari Anniina

Niemi Minna Maria

Nieminen Jenna Kaarina

Näkki Jyrki Esko Johannes

Paju Maija Pauliina

Raittinen Pia Susanna

Rauhala Elina Annikki

Rinne Henna Anniina

Ritala Pipsa Pauliina

Salonen Elisa Johanna

Skaffari-Palonen Tiia Helli Sinikka

Soukko Maria Kristiina

Suojanen Jenni Maria

Syrjänen Marjo Hannele

Tamminen Konsta Artturi

Tanner Eveliina Noora Mariina

Tapanosilta Anniina Sini Jasmin

Tarvainen Mira Sonja Pauliina

Tuominen Hilla Anniina

Tuomola Jennika Teija Kaarina

Tölli Maria Emilia

Valli Maarit Annikki

Valli Sofia Kristiina

Vesanto Leena Sisko

Viitaniemi Meri Katariina

Viljanen Jenni Emilia

Virkkunen Sallamari Katriina

Virtanen Jaana Hannele

Virtanen Maija Annele

Virtanen Sari Annikki

Virtanen Veera Karoliina

Lisäksi 3 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun


Automaatiotekniikan koulutusohjelma

Ali-Lekkala Aleksi Erland

Haapakoski Markus Robert

Hakanen Heikki Juhani

Heikkilä Jesse Armas

Heinänen Henri Kalevi

Hietanen Miika Marko Oskari

Hintsa Nicolas Kalervo

Hirvonen Teemu Emil

Holmi Jukka Antti Mikael

Honkasalo Joonas Samuli

Iltanen Toni Kristian

Kaartinen Lassi Antero

Kanerva Olli Olavi

Kangasniemi Heikki Sakari

Klinga Jyri Petteri

Korhonen Mikko Samuli

Krekula Petri Juhani

Lehtinen Eero Olavi

Lehto Esa Aku Juhani

Lehto Jyrki Aleksi

Lepistö Mika Eemeli

Leppäniemi Juho Olavi

Liljeroos Tuomas Jouni Juhani

Mantila Juha Matti

Mäkelä Mikko-Matti

Männistö Olli Anton Olavi

Määttä Joonas Petteri

Nurmi Mikko Juhani

Nurmi Mikko Kalevi

Nurminen Toni Mikael

Ojala Vesa Aleksi

Poikkeus Juuso Juhani

Puska Eero Aleksi

Rantanen Joonas Tapani

Salmi Joona

Savolainen Jaakko Altti Ilmari

Seppä Tuomas Petri Johannes

Silen Juho Markku Tapani

Silván Henri Topias

Suutari Matias Aleksi Juhani

Söderström Joonas Mikael

Teelmäki Markku Juhani

Vehviläinen Teemu Petteri

Ylinen Markus Kristian

Lisäksi 2 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Kemiantekniikan koulutusohjelma

Alitalo Mauri Antton

Bäck Juho Oskari

Fisk Eeva Maria

Hakasalo Ari-Tuomas

Halava Satu Kristiina

Hangasjärvi Joonas Otto Petteri

Hernberg Tero Petteri

Hieta-Koivisto Niko Valtteri

Junnila Harri Henrik

Karhapää Tero Antti

Karpale Mikko Ensio

Kauppi Kalle Tapani

Koivisto Tiina Iida Kristiina

Koivula Tiia Henriikka

Koskinen Elli Satu Maria

Laine Joonas Mikael

Laismaa Mia Katariina

Lehtinen Kai Petteri

Levola Arttu Oskari

Lähde Jaska Juhani

Mansikka Jani-Petteri

Moisio Niklas Eetu Antero

Myllymäki Juho Eino Eerik

Nieminen Anette Victoris

Ranta Anu Johanna

Rosnell Essi Eeva

Saha Emmi Karoliina

Sjövall Teemu Santeri

Syvänen Martta Elina

Varjus Tuukka Petteri

Vettensaari Jaana Maarit

Viikilä Satu Johanna

Viljanen Jesse Jode Niklas

Willman Juha-Pekka

Lisäksi 4 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma (Pori)

Aaltonen Joni Miihkali

Aaltonen Jussi Taneli

Aaltonen Teemu Daniel Teuvonpoika

Ahola Jesse Juhani

Ahonen Niko Artturi

Ahonkivi Panu Alpo Nestori

Asumaniemi Tony Mikael

Haapalehto Jarno Taneli

Heikkilä Kalle Oskari

Hukkanen Joni Markus Tapio

Hupanen Krista Pauliina

Hyvönen Henri Tapio

Hyysalo Henri Petteri

Hölttä Lauri Juhani

Jokiniemi Esa Olavi

Judin Risto Pekka Juhani

Karppinen Atte Olavi

Keskinen Jarkko Lauri Juhani

Kettunen Arto

Kivelä Matias Lauri Johannes

Knuutila Jussi Ilari

Koivunen Sami Hannu Pekka

Koskela Teemu Henrik

Koski-Tuuri Aki Kalevi

Kujanpää Arvi Ilari

Laine Timo Juhani

Latvajärvi Markus Henrik

Leino Toni Petteri

Lindroos Vesa-Matti

Liuksiala Tuomas Mikael

Lousti Lauri Pentti

Mattila Ilari Eino Antero

Mattila Tomi Juhani

Mäkelä Ossi Sakari

Nordling Niklas Verner

Paavilainen Teemu Mikael

Peltonen Eero Tapio

Pohjola Lauri Aleksi

Poutiainen Matias

Railo Jussi Olavi

Rajala Samu Mikael

Rintamaa Juha Kalevi

Sairanen Heli Mirjam

Salminen Joonas Jalmari

Seuri Ville Allan

Silvast Juho Väinö Leonard

Sjöblom Tuukka Johannes

Starck Nico Petri

Sukeva Jussi Petteri

Taimi Ville-Valtter

Teppo Toni Petteri

Tuomisto Matti Pekka Paavo

Tuori Joonas Jaakko Hermanni

Uusi-Luomalahti Juho Pauli Matias

Vaajasaari Tuomas Antton

Valtala Pasi Eino Olavi

Viitanen Samu Johannes

Lisäksi 7 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Rakennustekniikan koulutusohjelma

Antila Tuukka Hemminki

Haapala Jussi Eemeli

Haapaniemi Sami Kalervo

Harjanne Kauko Tapio

Hautala Markus Juhani

Heinonen Mauri Topias

Hietala Jussi Matias

Hiltunen Juuso Matias

Jaakkola Enni Alina

Järvenpää Markus Jaakko

Kallioniemi Esko Tapani

Kivinen Joonas Jalmari

Koski Tiina Johanna

Kotikivi Jere Johannes

Kreker Ilya

Kukkasmäki Marko Tapani

Lagerbom Tero Tapio

Lahtinen Juuso Tapani

Laurila Paavo Nestori

Lehtiö Jukka Petteri

Leppä Tiia Kristiina

Lindroos Sanna Sofia

Lähteenmäki Janina Krista Orvokki

Maittila Ville Johannes

Malin Henri Kasper

Maliniemi Janne Tapio Oskari

Myllykoski Sanna Johanna

Mäkelä Reetta Stiina

Männistö Juho Kalle Jalmari

Nokkala Petteri Tapani

Nurmi Tino Vesa Anttoni

Poikkimäki Antti Antero

Poskiparta Matti Antti Edvard

Rantanen Teemu Tuomas

Riita Teemu Juhani

Rosholm Jenni

Salmi Juho Johannes

Salo Lari Petteri

Sillanpää Joonas Mikael

Stenroos Janne Antero

Stenvik Tero Veijo Mikael

Takala Toni Markus

Toivanen Pekka Sakari Mikonpoika

Tommila Tuomas Sakari

Uusluoto Jussi-Pekka Ilmari

Vainio Mikko Maurits

Vasama Joonas Visa Valfrid

Venho Joni-Petteri Juhani

Vuorio Anu Susanna

Välilä Heidi Emma-Marleena

Välitalo Jussi Olavi

Ylinen Antti Ilmari

Lisäksi 7 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Sähkötekniikan koulutusohjelma

Aalto Tomi Petteri

Aho Ville Petteri

Ahoniemi Sari Marjatta

Alanko Lauri Aleksi

Andersin Jani Petteri

Antila Mike Antero

Arola Janne Kristian

Engström Sebastian Mikael

Färm Jouni Juhani

Gustafsson Miika Johannes

Haapala Mikael Kari Tapio

Hakala Juuso Olavi

Hannonen Jaakko Samuel

Harjula Tuukka Kasperi

Heikonen Jarkko Tapani

Hieta-Koivisto Ville Markus

Huhtala Joonas Juhani

Ikola Sampsa Sakari Johannes

Ikonen Daniel Johannes

Jasu Tuomo Tapani

Kallio Toni Juhani

Kantonen Jarno Tapani

Kaski Teemu Pekka

Katajisto Tony Kristian

Kiviharju Henri Ville Ensio

Kolehmainen Riku Petteri

Koskinen Juuso Antero

Kujansuu Janne Tapani

Kuusisto Antti Ville Kalervo

Laaksonen Tomi Matias

Laine Antti Tapani

Lehtimäki Antti Oskari

Lehto Ville Pekka Valtteri

Lehtoruusu Petteri Uolevi

Leskinen Mikko Juha Eerikki

Lindén Kim Kalevi

Lähteenmäki Jarno Olavi

Majuri Jukka Lassi Tapani

Mannelin Taneli Arvo Oskari

Mattila Atte Samuli

Mattila Juuso Oskari Johannes

Mäkelä Matias Juhana

Niekka Matias Nikolai

Niemi Pekka Tapio

Nieminen Jenna Erika

Niittymäki Juha-Pekka Eemeli

Nurminen Sanna Riitta

Nygren Kimi Kalevi

Parjanen Joni Valdemar

Pukkila Olli Eemeli

Pärssinen Mikko Mikael

Rahkonen Lasse Olavi

Rauvola Tommi Sakari

Reponen Timo Pentti

Runnari Juho Jari Johannes

Ruoho Jonne Tapani

Saari Petri Antero

Saarinen Joona Mikael

Santahuhta Henri Valtteri

Sarkola Jaakko Johannes

Seppänen Henri-Veli Tuomas

Soini Anttoni Kaarlo Johannes

Sorvali Veli-Matti Markus

Sukeva Jani Kristian

Taimi Tomi Petteri

Telén Taru Kaisa

Valli Tomi Teemu Eemeli

Valtanen Senni Matilda

Vartio Pekka Hannu Johannes

Vimpari Ville Juhani

Väliaho Juuso Markus Einari

Välikoski Janne Markus

Westerlund Janne Kristian

Lisäksi 7 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Tietotekniikan koulutusohjelma

Anttila Eero Pekka Juhani

Hautamäki Caro

Hurske Erkka Topi Tapio

Joutsenlahti Juha-Pekka Antero

Järnstedt Joonas

Katajisto Hannes Kalle Nestor

Kerminen Ville-Albert

Kovalenko Andrei

Kuusisto Juuso Antero

Lindholm Jarno Olavi

Litmanen Valtteri

Loukkalahti Iiro Erno Olavi

Mansikka Tommi Juhani

Mattila Toni-Anton Juhani

Mäkinen Niko Kristian

Nissi Miikka Oskari

Nordlund Tomi Tapio

Norrgård Toni Kristian

Palomäki Rami Markus

Pruel Margus

Raikunen Janne Antero

Rantanen Jukka Mikael

Ruski Jyrki Juhani

Saarelainen Ilkka Olavi

Simonsen Stefan Mikael

Sippola Juha Pekka

Sotka Teemu Kristian

Vikki Toni Mikael

Virtaniemi Aleksanteri

Vuorinen Jukka Tapani

Vuorinen Teemu Kalevi

Lisäksi 7 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

 

Rauma

Kansainvälisen kaupan koulutusohjelma

Ahonen Jenna Justiina

Gröndahl Nella Sylvia Kaarina

Heinonen Tommi Olavi

Julku Venla Maija Marjatta

Järvenpää Jenna Jade-Pepita

Kaunismaa Asta Arja Anneli

Kauppi Noora Eveliina

Ketonen Tiina Kirsi Maria

Kokkonen Juha Tuomas

Kosamo Suvi Eliisa

Koskinen Jaakko Juhani

Lindfors Eeva Kristiina

Lukka Taneli Olavi

Lummukka Mari Elisa

Lätti Johanna Marianne

Metelinen Petteri Esa Mikael

Mäkitalo Heidi Maria Orvokki

Mäkitalo Paula Helena

Nevanperä Jenni Elina

Nieminen Hannu Erkki Ensio

Pennanen Hanna-Riikka

Pirko Eleonoora Linda Sofia

Piutunen Andrei Antti

Rintala Emma Katariina

Soukainen Reetta Annamari

Tuomi Matti Juhani

Äijälä Netta Emmiina

Lisäksi 3 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Liiketalouden koulutusohjelma (Rauma)

Alamäki Juuso Olli Mikael

Antila Mikko Malakias

Apajasalo Asta Maria

Arponen Aino Kristiina

Auerkari Sonja Emilia

Dickman Jaakko Kristian

Einola Jussi Kalevi

Engren Jukkapekka

Granroth Erno Anton

Haapaniemi Eerika Annele

Hakanen Joni Taneli

Hartikainen Henna Pauliina

Heikkilä Minna Maria

Heino Niko Juhani

Heinonen Annika Milla Mari

Helkiö Saara-Maria Matilda

Huhta Noora Katriina

Hulmi Anna Maria

Hyvärinen Atte Aaro Markus

Iso-Pärnä Riina Jenni Aleksandra

Jääskeläinen Jere Matias

Kallionpää Oona Daniela

Karonen Konsta

Kaskisto Heidi Aino Anneli

Kerajärvi Eeva Leena Kaarina

Keskilä Jenna Noora

Keto Teemu Tapio

Kiviharju Sanni Matilda

Klevdal Nils Johannes

Koivunen Pirjo Helena

Koskinen Mikael Johan Sakari

Kujala Heidi Marjatta

Kujanpää Lauri Olavi

Kukkanen Ville Olli Oskari

Lahtinen Mikko Ilmari

Laiho Markus Ilmari

Laiho Niko Petteri

Laine Essi Irja Alisa

Laine Hanna Kaarina

Lehto Petteri Erik

Leppäaho Jenna Amanda

Lindroos Juulia Susanna

Linnamäki Tiina Tellervo

Luotonen Laura Johanna

Länsineva Katri Aleksandra

Majalahti Essi Eveliina

Mäkelä Jussi Sakari

Mäntylä Heidi Maria

Määttä Noora Eveliina

Niinisalo Jaakko Kalevi

Nordlund Sheila Katriina

Nousiainen Solja-Henriikka

Nummelin Lauri Tapio

Pietilä Piia Kristiina

Puntalo Jaakko Johannes

Rantolahti Mikko Sakari

Reinonen Anna-Leena Maria

Reivonen Tuomas Matti Olavi

Rintala Anette Kirsi-Maarit

Ruoho Risto Taneli

Saarela Kaisa Johanna

Saarinen Jutta Julia

Salin Timo Matias

Salmenkangas Pauliina Inkeri

Salo Niina Elisabet

Salomäki Taija Hillevi

Salonen Ilkka Jari Iisakki

Salonen Jami Olavi

Sariola Juuso Samuli

Setälä Matti Ville Johannes

Sirén Sami Markku

Skants Ville Valtteri

Ståhlström Sanna-Mari

Suominen Jussi Joonas

Suominen Markus Petteri

Tamminen Toni Markus Juhani

Turpela Laura Susanna

Vainio Sami Aleksi Antero

Vesterinen Eero Matias

Vesterinen Outi Sirkka-Liisa

Lisäksi 10 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Liiketoiminnan logistiikan koulutusohjelma

Hyytiäinen Petri Samuli

Järvinen Suvi Marianna

Kallio Antti Toivo

Kallionpää Hans-Erik

Koivisto Vesa Tapani

Kuivamäki Joonas Leander

Lahti Ville Lauri Johannes

Lehti Sakari Armas

Lehtonen Eetu Jaakko Ilari

Leino Jukka Antero

Lepistö Lotta Pauliina

Liimatainen Arttu Einari

Oksman Heini Tuulia

Pirhonen Janne Atte Mikael

Pitkänen Varpu Katariina

Puustinen Sohvi Iida Helena

Retva Kristoffer Johannes

Saarinen Niina Elina

Sainio Toni Tapio

Salmela Jani Kristian

Salo Marianne Kristina

Seppälä Samuli Juhana

Silver Sini Orvokki

Sippola Riikka Tuulia

Suominen Ville Valtteri

Talvitie Juunas Antti

Virtanen Veli-Elias

 

Sivun alkuun

 

 

Hoitotyön koulutusohjelma – hoitotyön suuntautumisvaihtoehto (Rauma)

Airio Sanna Kirsi Tuulia

Arjavaara Veera Aleksandra

Haapasaari Susanna Marianne

Jäkärä Salla Susaliina

Kammi-Rahnasto Jenna Maarit

Karos Annika Pauliina

Kivimäki Ville Ari Johannes

Knuutinen Marika Lemmitty

Koponen Heidi Maria

Kortessalo Karoliina Hannamari

Kultalahti Essi Maria

Kuusio Adele Karoliina

Laakeristo Birgitta Aino Emilia

Laine Jonna Eveliina

Lehtinen Marika Katariina

Lind Janina Catharina

Litja Vilja Maria

Lummekari Jenna Elena

Lähdeoja Eveliina Liisa

Löfstedt Eija Kristiina

Nuutinen Emilia Katariina

Paavilainen Tuomas Heikki Petteri

Putikka Marjo Kristiina

Saarnio Susanna Suvi Sinikka

Soini Kristiina Maarit Kaarina

Söderlund Minna Johanna

Tuhola Anna Tuulia

Virtanen Krista Maaret

Väkevä Laura Sofi Linnea

Ylitalo Tilda Irene

Lisäksi 4 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Hoitotyön koulutusohjelma – terveydenhoitotyön suuntautumisvaihtoehto (Rauma)

Aaltonen Hanna Helena

Ahola Sannukka Anniina

Ankelo Jasmiina Laina Margit

Hacklin Iida Sofia Marjatta

Hakamäki Essi Katriina

Heikola Aleksi Eero Antero

Jaspa Satu Maria

Jokinen Satu Susanna

Kartano Taina Maria

Kokkonen Ida Oili Anita

Lintunen Jenni Maarit

Mikanmaa Jasmiina Matilda

Ollikainen Tiina Marja Elisabet

Penkkimäki Johanna Hilma Ellen

Penkkimäki Matti Oskari

Rahikka Jonna Marika

Ranta Sanna Karoliina

Romppanen Salla Katariina

Santala Miisa Johanna

Tolonen Teiju Tiina Pauliina

Tuomisto Hilma Hellevi

Lisäksi 2 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

 

Kone- ja tuotantotekniikka (Rauma)

Arvela Toni Henri Juhani

Arvo Niko Tuomas Tapani

Kaitanen Lauri Yrjö Kristian

Koivulampi Kalevi Johannes

Kähönen Taina Katariina

Lainio Jarno Uolevi

Lampinen Toni Henrik Johannes

Laurila Tuomo Juhani

Lehtinen Essi Emilia

Lehto Sakari Uolevi

Lehtola Jyri Kalervo

Leino Antti Johannes

Maijala Noora Emma Effemia

Nieminen Olli Markku Juhani

Nybom Sami Albert

Pesola Kalle Jalmari

Raitio Pauli Kalevi

Sarasalo Heidi Helena

Seimelä Maria Meimi Anneli

Sjölund Jarmo Tapani Johannes

Tuomi Mikko Henrik

Valtanen Erik Arvi Oskari

Valtanen Jaakko Petteri

Valtonen Sami Olavi

Varjonen Janne Antero

Viinikkala Reima Muisto Kalevi

Vähä-Ettala Niklas Micael

Yli-Karro Juho-Antti Johannes

Lisäksi 6 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Logistiikan koulutusohjelma

Aarnio Janne Matias

Airismäki Mikko Markus

Hartman Iiro Johannes

Hiitiö Anssi Johannes

Hirvelä Matti Pekka

Hirvelä Ville Henrik

Ilvesniemi Tapio Tuomas

Juntunen Jaakko Tuomas Mikael

Kaartinaho Pasi Arvo Johannes

Karta Kasper Ville Jalmari

Kiviranta Joona Juhani

Lahti Roni Mikael Valtteri

Lamminen Riku Mikael

Lehtonen Jasmine Janna

Lindroos Jarno Ilmari

Maikola Joonas Mikko Petteri

Mäkelä Tomi Kalvei

Niemiharju Mikko Joona-Pekka

Nokkonen Jere Johannes

Pajunen Eero Juhani

Pulju Vesa Tapio

Pösö Juhani Aleksi Matias

Soini Josi Rikhard

Vanhala Olli-Pekka

Vesma Thomas Teemu Tapio

Lisäksi 1 hakija, joka on kieltänyt valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Tuotantotalouden koulutusohjelma

Heinonen Tuomas Arttu Oskari

Hotelainen Harri Pekka Johannes

Järvenpää Mikael Juhani

Kanto Miko Jesse Tapani

Koponen Jukka Mikko

Kuusela Terhi Maarit

Launonen Hanna Marleena

Leinonen Iida Mari Jasmiina

Lindqvist Juuso Mikael

Myllyharju Ida Elina

Mäkelä Henna Maria

Mäntyniemi Jenny Matlena

Peltonen Peetu Tobias

Piispanen Ville Erkki Juhani

Pollari Sarita Hannele

Rantanen Tuomas Lauri Henrik

Rosenlund Miia Susanna

Rostedt Jaakko Juhani

Ulla Albert Efraim

Vehkanen Aku

Viitanen Katarina Jarmontytär

Vuorinen Jenna Erika

Väkiparta Marianne Tuulikki

Väyrynen Hanna Elisa

Lisäksi 2 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Merenkulun koulutusohjelma (merikapteenin tutkinto)

Aaltonen Niilo Matti Olavi

Alanko Antti Juhani

Berg Ivar Gustaf

Grönlund Marcus Johannes

Harrison Ronja Valpuri

Heinilä Mikael Matti Juhani

Hiltunen Jussi Heikki Juhani

Homanen Jussi Pekka

Ihala Iiro Samuli

Jurvelin Miika Matias

Kangasalusta Hannu Pekka Juhani

Kauhanen Olli Matias

Kesälä Harri Tapio

Kinnunen Matti Ville

Laaksonen Jaakko Juhani

Laiho Ville-Pekka Waldemar

Lakso Jukka Petteri

Liias Tomi Jose Sakari

Luukkonen Jaakko Aukusti

Makkonen Antti, Petteri

Malho Veli-Matti Artturi

Mykkänen Joni Mikko Olavi

Nieminen Touko Juhani

Nyrhilä Mika Kustaa

Paasikangas Mika Tommi Sakari

Pihlasto Mikko Antero

Pulli Eero Heikki Kalervo

Rönkkö Mika Matti Olavi

Sorto Anton

Tirkkonen Jere Johannes

Vilavuo Valtteri

Vuoksenturja Tapio Kalervo

Willgren Erkka

 

Sivun alkuun

 

Merenkulkuinsinöörin suuntautumisvaihtoehto

Aaltonen Marko Henrik

Aura Markus Kristian

Haukka Jari Keijo

Immonen Joni Juhani

Järvinen Samuli Aate Tapani

Kanerva Niklas Pertti Juhani

Paananen Mikko Kalevi

Patomo Tuukka Taneli

Rautiainen Jan-Erik

Rinta-Aho Jouni Matias

Veistinen Tero Juhani

Österback Lasse Jonas

Lisäksi 2 hakijaa, jotka ovat kieltäneet valinnan tuloksen julkistamisen Internetissä.

 

Sivun alkuun

 

Jaa