SAMK  ›  Ajankohtaista  ›  Nuorten yhteishaussa 2010 hyväksytyt
Tulosta sivu

Nuorten amk-tutkintoon johtavaan koulutukseen hyväksytyt

AMK-tutkintoon johtavan koulutuksen opiskelijavalinta syksyllä 2010 alkavaan koulutukseen on valmistunut. Alla on luettelot niistä opiskelijoiksi valituista, jotka on valittu Satakunnan ammattikorkeakoulun opiskelijoiksi viimeistään 6.7.2010 ja jotka ovat hakemuksessaan sallineet valintatiedon julkistamisen Internet-sivuilla.

Opiskelijoiksi valittujen tulee ottaa tarjottu opiskelupaikka vastaan tiistaihin 3.8.2010 klo 16.15 mennessä hyväksymiskirjeen mukana tulevalla opiskelupaikan vastaanottamisilmoituksella.

SAMKin AMK-tutkintoihin hyväksytyt, kesä 2010

Liiketalous, Pori
Tietojenkäsittely, Pori
Viestintä, Pori
Matkailu, Pori
Liiketalous, Huittinen
Liiketalous, Rauma
Kansainvälinen kauppa, Rauma
Kuvataide, Kankaanpää
Fysioterapia, Pori
Hoitotyö, sairaanhoitaja, Pori
Hoitotyö, terveydenhoitaja, Pori
Sosiaaliala, Pori
Hoitotyö, sairaanhoitaja, Rauma
Hoitotyö, terveydenhoitaja, Rauma
Automaatiotekniikka, Pori
Kemiantekniikka, Pori
Kone- ja tuotantotekniikka, Pori
Rakennustekniikka, Pori
Sähkötekniikka, Pori
Tietotekniikka, Pori
Kone- ja tuotantotekniikka, Rauma
Logistiikka, Rauma
Tuotantotalous, Rauma
Merenkulkualan insinööri, Rauma
Merikapteeni, Rauma

LIIKETOIMINTA JA KULTTUURI PORI

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
ALANEN Niko-Markus
ANDERSSON Charlotta
ANOSCHKIN Janica
BORISOFF Hanna
DULDIN Fiia
FURUHOLM Päivi
HAANMÄKI Meri
HAKOLA Pekko
HANKIMAA Timi
HARJULA Teemu
HAUTAMÄKI Emmi
HEIKKINEN Paula
HYVÄRINEN Anu
JAAKKOLA Laura
JALAVA Jesse
JALOMÄKI Sofia
JÄRVENPÄÄ Juha
KALLIKARI Pauliina
KANKAANPÄÄ Samuli
KIVELÄ Jussi
KIVIHARJU Risto
KIVIRANTA Mari
KORKEAMÄKI Markus
KORPELA Ina
KOSKENNIEMI Matti
KOSKIRANTA Satu
KOVALUOMA Johanna
KULMALA Erno
KUUSIMÄKI Mika
KYYRÖ Kim
LAHTI Anniina
LAHTI Tiia
LAIHONEN Ella
LAMMINPÄÄ Sanna
LANKINEN Anu
LEHTONEN Toni
LEINONEN Katja
LEIVO Anniina
LUMME Petra
METSOVUORI Sanja
MYLLYKOSKI Sini
MÄENSIVU Marjo
MÄKI Terhi
NORDLUND Teemu
NORRI Emilia
PACKALEN Pauliina
PARKKILA Vesa
PASANEN Jonna
PENNANEN Lauri
REMANDER Henrietta
RIMPILÄINEN Samuli
ROSHOLM Sanna-Mari
RUOHO Risto
RUOHOLA Jarno
RUOHONEN Petra
RUUSUNEN Jaakko
RÄTY Kaj
SALMINEN Riikka
SEPPONEN Akusti
SEPPÄNEN Susanna
SÖDERHOLM Petra
SÖDERLUND Miia
TORNIAINEN Oona
UUSITALO Jussi
VANHALA Eveliina
VIHERMAA Jaana
VILJANEN Eero
VIRTA Minna-Maria
VÄLIMÄKI Nina
WESSBERG Nanette
Lisäksi valittu 14 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, Tradenomi
AHOLA Marko
ASTALA Juho
EHTO Sami
HESSO Petteri
HUHTALA Mika
JALAVA Susanna
KANNISTO Markus
LAMMASNIEMI Jesse
LAMMASNIEMI Nicolas
MÄKI Sanna
MÄNTYSAARI Jani
PUKKILA Olli
RANTAPERO Matti
RUOHONEN Juha
RUOSTETSAARI Ville
SAARENMAA Tero
SALO Joonas
SALO Vesa-Matti
SIPARI Iiro
SULONEN Niko
SUOMINEN Sasu
TOIVANEN Leena
URHOLIN Jesse
VALLIN Jone
VETTENRANTA Kalle
WECKSTRÖM Niko
Lisäksi valittu 9 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä


Viestinnän koulutusohjelma, Medianomi (AMK)
BJÖRKROTH Kalle
BÄCKLUND Henrika
GRÖHN Sini
HEIKKINEN Sari
HEINONEN Sanna
HIETANEN Ismo
HUHDANMÄKI Hanna
HYVÄRINEN Miika
ISOTAHDON Katri
JASKARA Teemu
JUNNILA Paula
KALLIO Janne
KANTONEN Kati
KORPINEN Aino
KORTESOJA Salla
KÄLKÄINEN Anni
KÄSMÄ Riina-Maija
LAAKSO Tiina
LAHDENNIEMI Veli-Matti
LEHTO Katariina
LINDELL Sesilja
LINDÉN Noora
MUSTONEN Inka
NIJMOLEN Jenna
NORDLUND Tomi
PAKKANEN Iida
PALMROS Kirsi
SULONEN Henni
SUOMINEN Juhana
TAIMI Maija
VIRTANEN Mimmi-Iris
VUORISTO Maija Helena
Lisäksi valittu 3 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

Matkailun koulutusohjelma, Restonomi (AMK)
AHONEN Tiia
EERINEN Marianna
EKLUND Lena
ELO Mikko
ELONEN Noora
FALER Sanna
HAAPASALO Aino-Maija
HAKASALO Anna
HALINEN Viivi
HALONEN Heta
HARJU Tiina
HEINI Maria
HIMANEN Heidi
HÄNNINEN Iiro
ITÄLUOMA Jenni
JUSSILA Aino
KANNIAINEN Sari
KIVIMÄKI Maria
KOHVAKKA Liisa
KOIVISTO Emma
KOSKIMÄKI Silja
KOTIRANTA Jani
KUIKKA Milja
LAAKKONEN Jenni
LEPISTÖ Kati
LUOJUKOSKI Hanna
LYSTAD Eeva
MESIRANTA Sami
MIKOLA Sanna
MÄKINEN Marjut
MÄKINEN Tuukka
NEVA Henri
SAARI Laura
SALIKKA Timo
SALIKKA Toni
SEPPÄNEN Annamari
SUUNIITTY Katariina
TIIROMÄKI Karoliina
TIMGREN Mari
TUOVILA Samuel
VILANDER Jasmin
Lisäksi valittu 6 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

LIIKETOIMINTA HUITTINEN

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
ALIKESKIKYLÄ Rosa-Maria
ANTTILA Mikko
HAKUNTI Aleksi
HEINONEN Iida
HELMINEN Heidi
JÄRVINEN Tiia
KARHU Jasmiina
KAUNISHARJU Tiia
KOPSA Liisa
KUUSISTO Marjo
LAINE Henna
MIKOLA Hannele
MÄKELÄ Heini
NURMINEN Jenna
PAAVOLA Janne
PERKOLA Johanna
PIHLAVA Tiia
REIJONEN Jussi
RINNE Anne-Mari
SAIRANEN Jatta
SANDELIN Niina
SELIN David
SULKANEN Iida
TAMSKI Timo
TIIRI Josefiina
TUOMINEN Tanja
VAHTERA Ida
VOITTO Maarit
YLI-MATTILA Joonas
YLIJOKI Viikka
YLITALO Juha Viljami
Lisäksi valittu 4 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

LIIKETOIMINTA RAUMA

Liiketalouden koulutusohjelma, Tradenomi
AALTONEN Taru
ANTTONEN Kaisa
ARVONEN Toni
BRYGGARE Jonna
GRANLUND Timo
GRONFORS Heidi
HALLIKAINEN Minna
HARJA Ville
HEINONEN Mirva
HIEKKAKALLIO Milla
HOLMBERG Samuli
HYNNÄ Laura
HÖRKKÖ Antti
ILMANEN Aino-Maria
JÄRVISALO Anni
KAILASVUO Emmi
KALLIOMAA Elias
KARP Anna-Mari
KIVIAHO Camilla
KNUUTI Essi
KYLÄNPÄÄ Susan
KÄÄNTEE Eero
LAAKSONEN Jere
LAHTI Taina
LAINE Antti
LAINE Jaro
LAMMASSAARI Minna
LEHTONEN Laura
LEPPÄNEN Jonna
LOITOMAA Laura
MARTIMO Petri
MARTTILA Katariina
MÄNTYLÄ Susanna
NUMMELIN Niina
NURMI Marjo
NYSTRÖM Inka
OJALA Joni
OJANEN Eero
OLLILA Saara
OUTAKORPI Anni
PALONIEMI Jukka
PIHLAINEN Aleksi
PULKKANEN Essi
PUSA Petri-Markus
RAITANEN Kati
RANTANEN Laura
RAUTIAINEN Iiro
RITASALO Meri-Tuulia
RÄMÖ Milla
SAARISTO Miika
SALO Raija
SILLANPÄÄ Jesse
SIPILÄ Olli
SOININEN Noora
SOOKARI Anniina
STENBOM Mats
TUOMINEN Satu
TÖLLIKKÖ Milla
VALKAMA Sara
VEPSÄ Sarita
VIRTA Tomi
VIRTANEN Miisa
VUOHIJOKI Pauli
VÄÄNÄNEN Hanna
WESTERLUND Tiia
Lisäksi valittu 5 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

Kansainvälisen kaupan koulutusohjelma, Tradenomi
AALTONEN Janette
AHOLA Anna
ALAMETTÄLÄ Joonas
DAHLSTRÖM Tomas
DICKMAN Jaakko
DIMOV Iida
EL TOBGY Ali Josef
GRÖNLUND Niko
HAUTAMÄKI Julia
HEIKKONEN Ilari
HEINONEN Jenni
HELIN Andria-Tuuli
HOLSTI Saara
JÄRVENPÄÄ Joni
KAIRITTU Toni
KANTONEN Miikka
KESKITALO Johanna
KETTUNEN Tina
KNUUTILA Aliisa
KORHONEN Ville
KOSUNEN Tuomas
KOTOKORPI Marika
KUUSISTO Jenna
LAAKSONEN Teemu
LAUNONEN Lauri
LEVOMÄKI Jani
LINDFORS Irene
LINDÉN Nicole
MAIKOLA Joonas
MATTILA Markus
MÄKI Mia Maria Irene
MÄKINEN Tommi
MÄNNISTÖ Satu
MÄÄTTÄNEN Taru
OJALA Esa
PELTO-PIRI Tommi
PEROLAINEN Emma
PIHLAVA Päivi
SALONEN Katja
TUUMI Nikolas
UUTELA Antton
VAINIOMÄKI Timo
VAPAAVUORI Tommi
VASTIALA Maija
Lisäksi valittu 6 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

KUVATAIDE KANKAANPÄÄ

Kuvataiteen koulutusohjelma, Kuvataiteilija (AMK)
AALTO Tiia-Mari
HALONEN Toni
HEIKKILÄ Sanna
HEINONEN Saara
HOPPULA Veera
HUTTUNEN Salla
KIISKILÄ Annika
KILPELÄINEN Teemu
KIVIREKI Frida
KÄÄRIÄINEN Antti
LAITINEN Petteri Lauri
LEHTO Essi
LEHTONEN Roosa
LEINONEN Jade
MATTILA Anttu
MONTTI Heidi
NIEMINEN Minttu
NIKKO Riikka
PELTOLA Piia
PIIRTO Jenna
RIIHILUOMA Kirsi
ROOS Anna
SARASTE Tapani
SAVIARO Elina
SILVENNOINEN Liisa
SIMONEN Merilii
SÄÄMÄNEN Aka
TARKE Ville
VEPSÄ Jani Tapani

SOSIAALI- JA TERVEYSALA PORI

Fysioterapian koulutusohjelma, Fysioterapeutti (AMK)
AALTO Reija
AIKKO Anni
GRANQVIST Karoliina
HANNULA Laura
HJULGREN Anitta
KLEEMOLA Tiia
KOSKELA Miika
KOSKINEN Sara
LAAKSO Mia-Emilia
LEPPÄNEN Nina
LINDROOS Anu
MANNILA Minna
OKSA Tommy
PALOMÄKI Mikko
RAUKOLA Juha
RITVONEN Katri
SAKALA Liisi
SEPPÄLÄ Tuomas
TOMMILA Noora
VARJONEN Minna
VENTO Reetta-Kaisa
VIRTANEN Sanni
YLINEN Henri-Aleksi
Lisäksi valittu 2 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)
AHONEN Jetta
ALA-KANTTI Laura
EINOLA Veera
HAAPASAARI Päivi
HIETALA Nita
HIETANIEMI Riia
HINKKANEN Satu
HÄMÄLÄINEN Minna
IKONEN Jasmin
ITKONEN Niina
JAAKKOLA Tiia
JAKONEN Miina
JOKELA Aino
JUHOLA Maria
KAAPPOLA Saana
KASKI Marianna
KLEEMOLA Virpi
KOSKINEN Kati
LAHTI-RÖYSKÖ Karita
LANGENOJA Eveliina
LEMPINEN Katriina
MATTILA Suvi
METSÄPALO Anu
MEUSEL Matilda
MÄNTYNEN Meri
NORGÅRD Sini
PITKÄLÄ Mari
PUKARALAMMI Essi
PULLINEN Joonas
RANTALA Taru
ROSENDAHL Kaisa
SETÄLÄ Iida Emilia
TUOMISTO Sanna
TYNI Ville
VALLI Sofia
VILPONEN Markus
WESSLIN Maija-Stina
Lisäksi valittu 3 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

Hoitotyön koulutusohjelma, Terveydenhoitaja (AMK)
HAAPARANTA Outi
HARJU Katri
HOIKKALA Satu
HONKALA Niina
HÄMÄLÄINEN Iiris
JUSLÉN Noora
JUUTINEN Mia
JÄRVENRANTA Kristiina
KALLIONSIVU Nelli-Nora
KANNINEN Linda
KASVINEN Tiia
KATAJA Maria
KIEKKINEN Anu
KIVINEN Elina
KUUSISTO Laura -Emilia
KYKKÄNEN Emma
LEIVO Jonna
LEVOLA Riikka
MUSIKKA Johanna
MUSTANOJA Anni
PONSIMAA Mirjami
RIIHIMÄKI Hanna
SAARI Satu
SANTIKKO Johanna
SEPPÄNEN Linda-Maria
SIHVO Anna-Kaisa
SYRÉN Johanna
VALLI Lyydia
VALTONEN Pauliina
VONK Amanda
Lisäksi valittu 2 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

Sosiaalialan koulutusohjelma, Sosionomi (AMK)
AARTTI Sami
ALASTALO Kata
ALHOKOSKI Jenni
ALHONEN Elina
AROLA Katariina
COLLANDER Kati
ELO Heidi
FURUHOLM Tuuli
HAKOPURO Anne-Mari
HAKOPURO Krista
HAVERINEN Jenna
HELLSTEN Moona
HUIDA Santeri
HULKARI Laura
IGENDIA Kirsi
IJÄS Tuomas
ISO-PÄRNÄ Riina
JOKINEN Taina
JUNTUNEN Riina
KERÄNEN Sanna
KIVINIEMI Markus
KIVIOJA Paula
KONTULA Taru
KORTESOJA Tiina
KUUSINEN Janni
LAAKSONEN Iris
LAIHINEN Noora
LAINE Jetta
LAPPALAINEN Taru
LEHTONEN Juhani
LEINONEN Vilhelmiina
MAIKOLA Isa
MAJANEN Henna
MATTILA Tatjana
MERISALO Tuomas
MYLLYMAA Lauri
MÄKELÄ Airi
NENONEN Riikka
NIEMINEN Katri
NURMI Riina-Lotta
PELTO-PIRI Petriina
PUSA Jonna
PUUSA Noora
PÄÄKKÖ Viivi
RAILAMAA Teea
RAJALA Eevamaija
RITALA Annika
ROUHIAINEN Pauliina
SAARIOLA Laura
SALMI Janika
SAUNALUOMA Sini
SELIN Kaisa
SIEVI Annukka
STENFORS Sonja
SUOMINEN Anniina
SÄRKINEN Saara
TURUNEN Riikka-Liina
VAAHTERA Henna
VAINIALA Inga
VAINIONPÄÄ Satu
VASKELA Sonja
VIHERVAARA Hanna
VÄLIMAA Vilma
YRTTIAHO Hanne
Lisäksi valittu 6 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

SOSIAALI- JA TERVEYSALA RAUMA

Hoitotyön koulutusohjelma, Sairaanhoitaja (AMK)
ALASMAA Elina
ASELA Jasmine
AUTIO Leevi
GRÖNMAN Saara
HEINONEN Hanne-Mari
HÄMÄLÄNEN Saara
KAANAA Heidi
KIVIMÄKI Marja
LAITIOMÄKI Satu
LEHTIMÄKI Heli
LUNDMAN Essi
MERENLEHTO Aake
MÄKILÄ Sini
OJAKOSKI Tiia
OJALA Noora
PAAVOLA Karoliina
PELTOLA Anni
PUOLITAIVAL Salla
PUUSTELLI Tiina
RAJANTO Henna
RAND Henna
RANTANEN Matias
RAUNELA Jenni
RÄSÄNEN Piia
SALIN Eemeli
SIRVIÖ Anna-Maria
SOURULAHTI Jenna
STENVALL Hanna
TORKKELI Jaana
VIRTANEN Minna
VÄHÄTALO Terhi
VÄÄTTÄNEN Erika
VÄÄTÄJÄ Jenni
YLI-ANTTILA Jonna
YLI-PIETILÄ Lotta
Lisäksi valittu 1 opiskelija, joka ei halua valintaa julkaistavan Internetissä

Hoitotyön koulutusohjelma, Terveydenhoitaja (AMK)
AHTIAINEN Marika
FRIMAN Hanna
HEINIKKALA Suvi
HONGISTO Silja
JYLÄNTÖ Rita
KARA Katariina
KARLSSON Sini
KOHONEN Teea
KONTULAINEN Johanna
LAIVAMAA Helmi
LAMPELA Sanna
LEPPÄNEN Emilia
MÄKELÄ Lotta
PAAJANEN Jenna
PAKKALA Roosa
PIHLAJA Veera
PÄTSI Salla-Maaria
RIIHILUOMA Ranja
SANTALA Peppiina
SUPPULA Ella
SUVIKAS Tiiu-Noora
VIITALA Noora
VÄHÄTALO Maarit
VÄLIMÄKI Maiju
Lisäksi valittu 3 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

TEKNIIKKA JA MERENKULKU PORI

Automaatiotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
ESKELINEN Miika
HEINONEN Teemu
HEINÄVAARA Riku
HELKAMÄKI Pasi
HOLOPAINEN Topias
HYVÄRI Janne
KAITILA Patrik
KALLIOMAA Samuel
KANGAS-HEISKA Tatu
KANKAISTO Jukka
KUJANSUU Ilkka
KUUSISTO Roope
MAHLANEN Aki
MANSONIEMI Sami
MÄKINEN Lauri
NIKKARIKOSKI Johannes
PELTOMÄKI Risto
PIHL Tuomas
RAHTU Eemeli
RAPILA Mikko
REUNANEN Pauli
SAVINAINEN Tuomas
SEIKOLA Lauri
SEPPÄ Tuomas
STENBERG Lauri
SYLVANDER Jaakko
TALVINEN Ida
TUOMISTO Harry
VEIJALAINEN Pasi
WESTERBACKA Marko
Lisäksi valittu 5 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

Kemiantekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
ANTTILA Joni
ANTTILA Tita
HALMINEN Riku
HARJU Anu
HILTULA Tapio
HÖGSTRÖM Anna
JÄPPINEN Jenny
KALLIONIEMI Janika
KASKINEN Ari-Pekka
KYRÖLÄINEN Ville
LANDEN Niko
LUNDBERG Tomi
MARTIKKALA Riku
MATILAINEN Juho
MICHELSSON Joonas
MÄKINEN Lauri
PULLINEN Sonja
RAPPE Aino
RUOHONEN Jere
SAARINEN Janne
SALMINEN Tuomas
SIIVONEN Samuli
Lisäksi valittu 6 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
HAAPANIEMI Tommi
HAKALA Mari
HILTUNEN Joni
HINKKANEN Olli-Pekka
HUTTU Jarkko
JÄRVENPÄÄ Eetu
JÄRVINEN Tuomas
KARPPANEN Juha-Pekka
KIRJONEN Kalle
KOIVUMÄKI Henri
KUUSELA Jari
LAAKSONEN Jesse
LAHTI Juhamatti
LAHTINEN Juho
LAMMENSALO Arttu
LAMMI Janne
LEPPAKOSKI Miro
LEPPÄNIEMI Edvard
LIIMATTA Janne
LÄTTI Pekka
MOISIO Mikko
MÄKINEN Vili
NURMINEN Toni
OJALA Tomi
PIETILÄ Teemu
QVICKSTRÖM Rikhard
RANTA Antti
SAARI Teemu
SAKSI Jaana
SALONEN Mira
TIIHONEN Aleksi
TUOMI Sasu-Pekka
TUOMINEN Janne
TUOVINEN Toni
TÄHTINEN Marko
VAINIO Jaakko
VAINIO Timo
VESIVALO Iiro
VESIVALO Joel
VETTENRANTA Juuso
VIITASAARI Juho
VUORENPÄÄ Santeri
YLILAMMI Heikki
YLITALO Toni
YLIVERRONEN Antti
Lisäksi valittu 4 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

Rakennustekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
ERKKILÄ Toni
GRANROTH Erno
HAKANEN Antti
HARJUNPÄÄ Pekka
HARTMAN Iiro
HEIKKILÄ Joonas
HEINÄMÄKI Juha
HYVÄRINEN Niko
JANTUNEN Erno
JOKINEN Joonas
JOKINEN Laura
KAMBERG Juha
KANKARE Niko
KAUKKILA Kari
KEKKI Marjo
KIVINIEMI Antti
KOIVU Juuso
KORKIAMÄKI Tuomas
KOSKI Katrianna
KOSKI Ville
KULMALA Juha
LAHNAVIIK Salla-Mari
LAMMASNIEMI Jerry
LEHTINEN Mikael
LEPPÄNIEMI Riku
LÄHDE Pentti
MATTILA Hanna
MYLLYKOSKI Johannes
MÄKIMARTTUNEN Antti
MÄKISALO Jonne
MÄKITALO Ilari
NIEMINEN Eetu
NIKANDER Perttu
NIVALAINEN Miika
NYROOS Aleksi
OJALA Jukka
OJALA Tapio
OTAMO Tommi
PALONEN Teemu
PELTOMAA Karri
PIHLMAN Riku
PITKÄNEN Teemu
PÄKKILÄ Tauno
RAHKOLA Kalle
RANNE Essi
RIPATTI Henri
SAARANTO Eeli
SAARINEN Teemu
SAISAARI Ville
SALO Joonas
SARALAHTI Jonne
SILTAJÄRVI Tero
SJÖBERG Tuomas
SOMELAR Maksim
SORSA Teemu
STILL Laura
SUNDELIN Santeri
TAIMI Ville-Valtter
TOMMILA Anni
TOUKOLA Jooel
TUPALA Joonas
TÄTILÄ Tapio
UUSEN Joni
UUSITALO Ville
VANHAKARTANO Simo
VIITANEN Ossi
VOUTILAINEN Jussi
VUORIO Jani
VÄLIMÄKI Akseli
Lisäksi valittu 11 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
AALTO Joni
AHO Heikki
AUTIO Arttu
GRÖNSTRAND Joel
HAIKAMA Rami
HAIMI Lauri
HALME Henri
HELMINEN Teppo
HÄMÄLÄINEN Markus
ILTANEN Veijo
ILTANEN Vesa
INKINEN Elmo
JAAKKOLA Hugo
JAAKONSAARI Juhani
JOKINEN Ilkka
JOKINEN Janne
JOKINEN Jesse
JOKINEN Toni
KALIN Timo
KANKAANPÄÄ Ville
KEKKI Tuomas
KELAHAARA Jarkko
KIVINEN Niko
KOIVISTO Teemu
KOKKONEN Ville
KONTTINEN Miro
KOSKELA Jarno
KUKKULA Toni
KUUSISTO Riku
LAINIO Jarno
LAKSI Jari
LEHTONEN Eetu
LEPPÄNEN Anu
LEVIÄKANGAS Paavo
LINTUKORPI Jussi
LINTULA Tomi
LÄHDEKORPI Mikko
MAJANDER Tuomas
MANSIKKAMÄKI Ilari
MARTTILA Matias
MIKKOLA Toni
MIKKOLA Ville
MYNTTI Mikko
MÄKELÄ Pekka
MÄKINEN Ville
NAUKKARINEN Juuso
NIEMELÄ Jussi
NÄRVÄNEN Jani
PARTANEN Teemu
PETÄYS Antti
PIHLAJA Miikka
POHJANEN Lasse
POHJOLA Miikka
RAUTARINTA Juha
RIIHIAHO Timo
RIIHIMÄKI Ilkka
RINNE Marjaana
SAARINEN Janne
SARELL Eero
SEIKO Niko
SEPPÄ Joni
SUOMINEN Minna
TABERMAN Jaakko-Ville
TAIPALE Aleksi
TOIVONEN Miikka
TOIVONEN Riku
TORISEVA Marko
TÄHTINEN Jouni
UUSITALO Eerik
VARHO Heikki
VARJO Joni
VIRTANEN Timo
VUORINEN Jarkko
VÄISÄLÄ Iiro
YLILUOMA Tarmo
YLITALO Erkka
YLITALO Riku
Lisäksi valittu 11 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
AALTO Joni
AHLFORS Teemu
AINASOJA Miika
AL-SHIMMARI Reaf
ANTTONEN Sakari
GRAHN Mikko
HAAVISTO Henrik
HANKA Juho
HEMIÄ Harri
HÄRMÄ Tommi
JUUTI Jussi
KASALA Jussi
KETONEN Riku
KOHTAMÄKI Antti
KORPELA Toni
LAINE Miriam
LEPPÄNIEMI Juho
LÄHTEENMÄKI Joonas
MYLLYMÄKI Timo
NIEMENMAA Ville
NIEMI Christer
NORDLUND Miikka
PITKÄNEN Antti-Jussi
PRUUKI Eero
ROBINKOV Andrei
SEPPÄLÄ Eero
SJÖBLOM Markku
TERVAMÄKI Ville
VASTAMÄKI Mika
VIITANEN Roope
VIRHIÄ Teemu
YANG Qinwen
Lisäksi valittu 11 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

TEKNIIKKA JA MERENKULKU RAUMA (TEKNIIKKA)

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
AALTO Juho
AHVENJÄRVI Atte
ANDERSIN Jani
ESKELINEN Antti
HALME Taru
HANNULA Samuel
HEIKKILÄ Ville
JAAKKOLA Esa
JOKINIEMI Esa
KANKAANPÄÄ Sauli
KIVELÄ Henri
LEHTINEN Lauri
LEIMU Aleksi
LIPPONEN Juha-Matti
LIUKKONEN Joni
MIETTINEN Mikael
NURMELA Taneli
PUTKONEN Eero
RANTALA Petri
TUOMINEN Iiro
UUSITALO Roope
VILLMAN Osmo
ÄÄRILÄ Julle
Lisäksi valittu 3 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

Logistiikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
EKMAN Juho
HAKALA Henri
JÄRVENPÄÄ Elina
KOIVUNEN Mikko
KORPELA Mikko
LEHTINEN Jere
MAISSALO Ville
MÄKELÄ Lauri
NORDLUND Teemu
OJALA Maria
PARVIAINEN Niko
PASANEN Pasi
PIIK Anu
RAITIO Hanna-Maija
RITOLEHTO Ville
SALMINEN Tero
SATOLA Sami
SEITZ Riku
SUOLAHTI Jere
SUVIKAS Ville
VUORI Ville
VUORISTO Arttu
Lisäksi valittu 1 opiskelija, joka ei halua valintaa julkaistavan Internetissä

Tuotantotalouden koulutusohjelma, Insinööri (AMK)
ALÉN Sanna
ARPONEN Susanna
AUTIO Dora
HEIKKILÄ Sanni
HYVÖNEN Helmi
ILONEN Veli-Matti
JOKILA Jens
JUUSOLA Joni
JÄRVINEN Pekka
JÄÄSKELÄINEN Anton
KAHALA Juha-Matti
KOSKI Riku
LEHTO Petteri
LUKKA Teemu
MALINEN Niko
MYLLYHARJU Ida
MÄKELÄ Ville
PELTOMÄKI Johanna
PUUSA Tomi
RAITIO Markus
REKOLA Sini
REUNANEN Heikki
ROITTO Jarkko
SIMOLA Maiju
VALTANEN Senni
VUOLA Juha
YLI-RUKA Ilari
YLIKYLÄ Jaakko
Lisäksi valittu 3 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

TEKNIIKKA JA MERENKULKU RAUMA (MERENKULKU)

Merenkulun  koulutusohjelma, merenkulkualan insinöörin suuntautumisvaihtoehto,  Insinööri (AMK)
BLOMSTER Niko-Matti
FATHOLLAHPOOR Majid
HEINONEN Juuso
HOIKKALA Antti
IMMONEN Tomi
LAAKSONEN Elisa
LEHTILÄ Joonas
LIUKKO Anitra
NIEMI Tony
NURMI Sakari
TAMMERO Lauri

Merenkulun  koulutusohjelma, merikapteenin suuntautumisvaihtoehto,  Merikapteeni (AMK)
AHONEN Henry
HÖGMAN Mikko
JUNKKALA Juhani
KAJAN Juho
KALAOJA Kimmo
KARJALAINEN Juuso
KEMPPAINEN Jere
KETOLA Mika
KOPONEN Matias
KUJANSUU Niina
KÄRKI Joonas
KÄRKINEN Markus
LAMPINEN Jaakko
MALMBERG Marcus
MARJAMÄKI Juuso
MÄKI Sampsa
NURMINEN Sami
PEUSSA Tommi
PÖNTINEN Juha
RAUHALA Kaisu
ROITTO Kalle
SALMINEN Juho
SUTINEN Titta
TALLGREN Samuel
VALLITTU Karo
VENERANTA Erkko
YLI-JUNNILA Juhamatti
ÖSTERBACK Lasse
Lisäksi valittu 5 opiskelijaa, jotka eivät halua valintaa julkaistavan Internetissä

 

Jaa